تماس با دیجی کالا

لطفا پیش از ارسال ایمیل یا تماس تلفنی ، ابتدا پرسش های متداول را مشاهده کنید.

تعطیلات دیجی کالا

روزهایی که به دلیل تعطیلی رسمی، دیجی‌کالا هیچ‌گونه پاسخگویی، سرویس‌دهی و خدماتی ندارد، در سال ۱۴۰۲ به شرح زیر است:

 
images1

مرداد

عاشورا

images1

مرداد

عاشورا

images1

مرداد

عاشورا

images1

مرداد

عاشورا

images1

مرداد

عاشورا

images1

مرداد

عاشورا

images1

مرداد

عاشورا

اطلاعات دیجی کالا

دفتر مرکزی

استان تهران شهر تهران – خیابان گاندی جنوبی – نبش خیابان ۲۱ – پلاک ۲۸

خدمات پس از فروش

لطفاً کالا را برای بازگرداندن و ارسال آن به خدمات پس از فروش دیجی‌کالا از طریق پست، تنها به صندوق پستی 3469-15875 ارسال کنید.(شما می‌توانید از طریق بخش سفارش‌های من اقدام به بازگردانی کالا کنید)

مرکز امور مشتریان

تهران، نارمک ، رسالت شرق به غرب بعد از خیابان حیدرخانی، نرسیده به خیابان ۱۲ پلاک ۵۴۹ (شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18 به جز ایام تعطیل رسمی)

تهران، ونک ، خیابان ولیعصر، خیابان خدامی ، روبه روی هتل هما ، نبش شادی ۱، پلاک ۱/۳۱ (شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18 به جز ایام تعطیل رسمی)

تهران، بلوار فرحزادی، نبش سیمای ایران، مرکز خرید پلاتین، طبقه اول واحد ۱۰۷ (شنبه تا پنجشنبه 9 الی 18 به جز ایام تعطیل رسمی)

پاسخگویی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته

توجه داشته باشید که 300061930000، 100061930000 و 50003101 تنها شماره‌هایی هستند که دیجی‌کالا از طریق آن برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان دیجی‌کالا، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام دیجی‌کالا است. در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به info@digikala.com اطلاع دهید. قابل ذکر است که این شماره‌ها تنها سامانه ارسال پیامک هستند و وضعیت پردازش سفارشات مشتریان، رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه دیجی‌کالا را به اطلاع کاربران می‌رسانند. لطفاً توجه داشته باشید که امکان دریافت و رسیدگی به پیام‌های شما از طریق این شماره‌ها وجود ندارد.